Polityka prywatności i plików cookie Czytaj więcej
Ustaw region: Poland

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Rodzinna globalna firma logistyczna z korzeniami w Helsinkach

Historia koncernu HRX rozpoczęła się w stoczni w Helsinkach pod koniec lat osiemdziesiątych. Pan Timo Akela kierował wówczas działem planowania i wygrał przetarg na outsourcing operacji logistycznych stoczni ze swoją nowo utworzoną firmą Hietarahti Oy. Po dynamicznym starcie, recesja na początku lat dziewięćdziesiątych znacząco wpłynęła na stocznię i zagroziła Hietarahti. Tymczasem Estonia ponownie uzyskała niepodległość, a towary zaczęły się przemieszczać między dwoma krajami. Timo postanowił przetestować transport morski i wysłać małą furgonetkę z transportem z Finlandii do Tallina. Informacja o serwisie szybko się rozprzestrzeniła i wkrótce furgonetka codziennie podróżowała między Helsinkami a Tallinem. W Tallinie podpisano pierwszą umowę o współpracy z SilberAuto / Mercedes.

 

HR-Express Oy

Ponieważ operacja między dwoma krajami gwałtownie wzrosła, zdecydowano, że należy utworzyć nową spółkę dedykowaną. Wybrano nazwę HR-Express Oy, wywodzącą się z oryginalnego Hietarahti Oy. Kilku z pierwszych zatrudnionych pracowników nadal pracuje w firmie, w tym Pekka Mykkänen, obecny dyrektor generalny koncernu HRX. W Estonii powstała również siostrzana firma HRX As. HRX stało się nazwą wszystkich nowych firm i od tego czasu jest używane. W połowie lat 90-tych HRX rozszerzyło swój zasięg na wszystkie kraje bałtyckie i otworzyło nowe biura i terminale. Początki lat 2000 były złotymi latami dla firm, ponieważ rosły one bardzo dynamicznie. Nauticor Oü, spółka macierzysta koncernu HRX, została założona w 2002 r., Gdy koncern stał się wystarczająco duży, aby potrzebować centralnego zarządzania. Nauticor Oü ma siedzibę w Tallinie w Estonii i świadczy usługi dla firm HRX, w tym sprawozdawczość finansową, fakturowanie, marketing i centralne wsparcie IT.

 

Sukces z wyzwaniami w tle

Wraz z rozwojem firm HRX, w głównych regionach zajmowanych przez koncern, postanowiono zbudować terminale na potrzeby operacji. Myślą przewodnią było to, aby dzięki posiadaniu prywatnych terminali, a także oddanym i lojalnym kierowcom koncern był w stanie zapewnić najlepszą i najbardziej niezawodną usługę dla swoich klientów. Terminale HRX zostały zbudowane w Helsinkach, Tallinie, Rydze i Wilnie.

Chociaż HRX stale rosło przez cały czas istnienia, recesja w 2008 r. mocno uderzyła w sektor transportu, czego nie uniknął również HRX. Jednak w trudniejszych latach koncern pozostał w pełni operacyjny i poświęcił się swoim podstawowym wartościom. Przetrwanie kryzysu wynika przede wszystkim z troski o klientów i koncentracji na utrzymaniu wysokiego poziomu usług, przy pomocy lojalnej i efektywnej siły roboczej. W 2017 r. HRX przeszedł znaczącą zmianę, ponieważ druga generacja właścicieli podniosła się, by przejąć kontrolę, po wielu latach pracy w trosce o różne role.

 

Dzisiaj przyszłość firm HRX wygląda wyjątkowo jasno. Bazując na naszych podstawowych wartościach, nowe przywództwo przyniosło świeże spojrzenie i nowoczesne rozwiązania. Tak, aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość usług logistycznych.

1991
HR-Express Oy rozpoczyna codzienne podróże między Helsinkami a Tallinem
1996
Powstaje SIA HRX na Łotwie, z terminalem i biurem w Rydze
1997
Wilnie powstaje firma HRES UAB, litewska firma HRX
1998
Założenie HRX Sverige AB w Szwecji
2000
2000 HRX Finland otwiera nowy terminal w Helsinkach
2001
Powstaje HRX Poland z terminalem i biurem w Warszawie
2004
Otwarcie nowego terminalu na Litwie przez HRES UAB
2008
HRX Łotwa kończy budowę nowego terminalu, aby przystosować się do wzrostu
2017
Nowa kadra zarządzająca wchodzi na pokład HRX
2019
HRX dokonuje historycznie dużej liczby inwestycji w pojazdy, aby sprostać rosnącym we wszystkich regionach potrzebom klientów